Profesjonalny serwis pomp ciepła i klimatyzacji

Jesteśmy autoryzowanym serwisem producentów najlepszych światowych marek branży klimatyzacyjnej i grzewczej. 4heating.pl świadczy usługi serwisowe na terenie Dolnego Śląska. Priorytetem w naszej pracy jest satysfakcja Klientów – szczególną uwagę przykładamy do wysokiej jakości świadczonych przez nas usług, szybkich terminów realizacji napraw i przeglądów serwisowych.

.

Serwis
gwarancyjny

Serwis pogwarancyjny

Przegląd gwarancyjny

Cennik
usług

.

Serwis gwarancyjny

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów  oferuje profesjonalną obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną urządzeń.

W ramach usług serwisowych weryfikowane są parametry pracy pompy ciepła, klimatyzacji i rekuperacji oraz działanie współpracujących ze sobą instalacji. W ramach serwisu usuwane są także zdjagnozowane usterki i awarie. 

Wieloletnie doświadczenie  poparte doskonałą znajomością rozwiązań wiodących producentów pozwala  zapewnić wysokiej jakości usługi serwisowe niezależnie od specyfiki nieruchomości oraz instalacji powiązanych . Serwis realizuje także optymalizacją parametrów pracy urządzenia tak, aby zapewnić komfort cieplny przy jednoczesnym obniżeniu kosztów pracy urządzeń do minimum.

.
.

Serwis pogwarancyjny

Większość pomp ciepła czy innych urządzeń montowanych przez naszą firmę, producenci promują jako rozwiązania  bezobsługowe i niewymagające serwisowania. W praktyce, regularne przeglądy tych urządzeń są warunkiem niezbędnym do zapewnienia ich długiej i bezawaryjnej pracy.

Podstawowy serwis pomp ciepła czy klimatyzacji obejmuje weryfikację sprawności całej instalacji jak i poszczególnych jego komponentów. Sprawdzamy także instalacji z nimi współpracujące takie jak instalacje ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Sprawna współpraca różnych układów połaczonych ze sobą ma decydujące znaczenie dla ekonomii, niezawodności i długości działania poszczególnych urządzeń. 

Ponadto, po pierwszych kilku latach pracy pompy niezbędna jest  optymalizacja jej działania. 

Zapraszamy do kontaktu

.
.

Przeglądy gwarancyjne

Pompy ciepła jak i klimatyzacje są fabrycznie napełnione czynnikiem chłodniczym. Wszystkich użytkowników/właścicieli, którzy mają do czynienia z tymi urządzeniami obowiązują określone obowiązki. Co ważne, przepisy nie odróżniają użytkowników prywatnych od instytucjonalnych, więc także osoby fizyczne, które wyposażają swój dom w pompę ciepła, automatycznie stają się operatorami i ciążą na nich określone obowiązki ustawowe.

Użytkownicy pomp ciepła zawierających F-gazy muszą pamiętać, że:

  • instalowanie, konserwacja i serwisowanie wszelkich urządzeń może być realizowane wyłącznie przez personel i firmy posiadające certyfikaty F-gazowe; prawo wymaga, aby operatorzy upewnili się przed udzieleniem zlecenia, że powierzają te prace firmom i osobom dysponującym odpowiednimi certyfikatami;
  • muszą zapewnić przeprowadzanie cyklicznych kontroli szczelności przez uprawniony personel (ze stosownym certyfikatem F-gazowym).
  • dla relatywnie małych (domowych) pomp ciepła działających w oparciu o czynnik R32 i zawierających nie więcej niż 7,40kg tej substancji okresowe kontrole szczelności nie są wymagane legislacją F-gazową ale powszechną dobrą praktyką jest sprawdzenie całej instalacji przynajmniej raz na 12 miesięcy.

 

.

BEZPŁATNA WYCENA

Wypełnij formularz, a bezpłatnie przygotujemy wycenę wykonania instalacji pompy ciepła, klimatyzacji czy ogrzewania podłogowego

SERWIS

Potrzebujesz wsparcia technicznego? Chcesz umówić serwis okresowy?
Coś się zepsuło albo nie działa poprawnie, napisz do nas.

DODATKOWE PYTANIA

Potrzebujesz konsultacji aby dobrać najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb? Napisz do nas, a skontaktujemy się z Tobą.